فیلتر PP یا پلی پروپیلن

فیلتر پلی پروپیلی یا فیلتر PP یا فیلتر الیافی،اولین فیلتری است که در دستگاه تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد.این فیلتر دارای روزنه های 5 میکرون میباشد و بیشتر برای گرفتن گل و لای و رسوبات لوله و کلا مواد و اجرام بالای 5 میکرون مورد استفاده قرار میگیرد.به دلیل قدیمی بودن سیستم لوله کشی در بسیاری از خانه ها در ایران و همچنین در خود سیستم آبرسانی و همچنین وقوع تصادفات آبی در سطح شهر، گل و لای و رسوبات وارد آب شده و بدست ما میرسند که این فیلتر بطور کامل مشکل را برطرف خواهد کرد.زمان تعویض این فیلتر ها بین 3 الی 6 ماه بسته به میزان استفاده و میزان رسوبات در آب متغییر است.

بهزاد اسدیسردبیر سایت

فیلتر کربن گرانول

دومین فیلتری که در ستگاه تصفیه آب استفاده میشود، کربن اکتیو یا کربن گرانول نام دارد و بطور خلاصه وظیفه دارد تا کلر و آلاینده های شیمیایی موجود در اب را حذف کند.بهترین زغال هایی که در این فیلتر ها مورد استفاده قرار میگیرد از پوسته نارگیل میباشد که عملکرد فوق العاده ای دارند.از این رو به این فیلتر ها اورگانیک نیز گفته میشوند.

بهزاد اسدیسردبیر سایت

کربن بلاک

سومین فیلتری که در در دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد، فیلتر کربن بلاک نام دارد و ظیفه ای مشابه فیلتر کربن گرانول را داراست.در واقع مکمل فیلتر دوم بوده و کار آن را کاملتر میکند.زمان تعویض این دو فیلتر کربن بین 6 الی 12 ماه متغییر بوده و بستگی به میزان استفاده و سختی آب منطقه دارد.

بهزاد اسدیسردبیر سایت
فیلتر 3

فیلتر ممبران یا RO

چهارمین فیلتری که در دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد، فیلتر ممبران یا RO نام دارد.میتوان گفت این فیلتر قلب دستگاه تصفیه آب است زیرا وظیفه گرفتن املاح سنگین(فلزات سنگین از قبیل:سرب، جیوه، آرسنیک، سلیس و ...) و نمک های مضر( نیترات و نیتریت، ویروس وباکتری ) و بطور کلی تمامی املاحی که برای بدن مضر است را بر عهده دارد.عمر این فیلتر بین 1.5 الی 3 سال متغیرر است.

بهزاد اسدیسردبیر سایت
ممبران

فیلتر پست کربن

پنجمین فیلتری که در دستگاه های تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد، فیلتر پست کربن نام دارد.این فیلتر وظیفه دارد تا بو، رنگ و طعم نا مطبوع و نامطلوب آب را اصلاح کند و آبی بدون بو و سفاف را به شما تحویل دهد.عمر این فیلتر بسته کیفیت فیلتری که مورد استفاده میگیرد و میزان مصرف و آب منطقه بین 1.5 تا 2.5 سال متغیر است.

بهزاد اسدیسردبیر سایت
فیلتر 5

فیلتر مینرال

ششمین فیلتری که در این دستگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد، فیلتر مینرال یا فیلتر مواد معدنی میباشد.در آب یک سری مواد معدنی وجود دارد مانند کربنات کلسیم، پتاسیم، سدیم و ... که نبود آنها باعث میشود اب اسیدی شده و به اب مقطر تبدیل شود.برای جلوگیری از این مشکل از فیلتر مینرال استفاده میشود.زمان تعویض آن نیز همانند پست کربی تقریبا 1.5 الی 2.5 سال میباشد.

بهزاد اسدیسردبیر سایت
مینیرال
behzad_asadi

درباره behzad_asadi

۲ نظر

دیدگاه خود را ثبت کنید